NovinkyO projektuProdukceAutor
:: Plánování

Idea
   Než jsem vůbec vzal tužku do ruky, bylo potřeba si ujasnit, čeho chci vlastně dosáhnout a hlavně jak toho chci dosáhnout.
   Jak už jsem psal v úvodu, cílem celé věci bylo především oťukat si produkci anime v praxi. Rád bych, kdyby můj příklad posloužil jako pobídka pro další nadšence :)
   Vzhledem k tomu, že to byl můj první pokus, nedělal jsem si iluze o žádném strhujícím příběhu (což je bohužel u anime většinou klíčový prvek -_-;;). Důležitější byla hlavně technická stránka věci.

Scénář
   Vzhledem k tomu, že se zde příběh prakticky nevyskytuje, byla tvorba scénáře poměrně rychlou záležitostí :) Jen tak pro zajímavost mi jako počáteční impuls posloužil jeden můj fanart.
   Nejprve přišla brainstormingová verze scénáře, následně další, už trochu učesanější s popisem jednotlivých scén. Zároveň s tím jsem si ujasnil, jaké postavy se zde budou vyskytovat a jak bude vypadat okolní prostředí.
Návrhy postav
   Protože by bylo zbytečné snažit se do 10-ti minut narvat nějaké charakterově bohaté postavy, šlo především o jejich zevnějšek. Díky tomu, že jsou hlavní postavy jen dvě, byl jejich návrh opět jen chvilkovou záležitostí. Faktem nicméně zůstává, že v kreslení mám ještě hodně, co dohánět, takže výsledek působí hodně neuměle ^_^;;
Návrh prostředí
   I když jsou ve filmu všehovšudy jen dvě lokace, jsou zabírány z několika různých úhlů. Proto bylo potřeba mít poměrně jasnou představu, co kde je. Ulice s nadchodem je velmi volně inspirovaná jedním místem v Pardubicích, zbytek je smyšlený.
   Omlouvám se za mizernou kvalitu ukázek, jsou to jen skicy, navíc kreslené tvrdou tužkou, což se hodně obtížně skenuje.
Storyboardy
   Poslední částí bylo konkrétní rozkreslení jednotlivých scén pomocí tzv. storyboardů.
   Celkový počet scén byl nakonec 68.
   Opět se omlouvám za mizernou kvalitu ukázek.